Mersin Haberleri Tümü

Dernek Başkanlarından Yıldırım'a Ziyaret

Freundschaftsverein Berlin Mersin Dernek Başkanı Rudi Blom ile Mersin-Berlin Freundschaftsverein Dernek Başkanı Adil Alaybeyoğlu, Merkez ilçe Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım’ı makamında ziyaret etti.Ziyarette konuşan Mersin-Berlin...

Freundschaftsverein Berlin Mersin Dernek Başkanı Rudi Blom ile Mersin-Berlin Freundschaftsverein Dernek Başkanı Adil Alaybeyoğlu, Merkez ilçe Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Mersin-Berlin Freundschaftsverein Dernek Başkanı Adil Alaybeyoğlu, "24 Mayıs’ta İçel Anadolu Lisesi’ni Almanya’dan bir haftalığına yirmi kişilik öğrenci heyeti ziyaret edecekler. Onların programı üzerine bir değerlendirme yapmak ve Haziran ayında da kardeş kentimiz Schöneberg’den gelecek olan on bir kişilik bir heyetin Mezitli Belediyesi'ni ziyareti konusunda değerlendirme yapmak için Başkanımızı ziyaret ettik” dedi.

Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım ise "Kardeş şehir olmak bizim için önemliydi. Bunu Almanya’da da ifade etmiştim. İlk kardeş şehrimiz Schöneberg. Karşılıklı kültür alış verişlerimiz, gelişlerimiz, gidişlerimiz olacak. Geçen yıl biz bu görevimizi yerine getirmiştik. Konuklarımızı da Haziran ayı içerisinde, Soli Güneş Festivali’nde ağırlayacağız. Kardeş okul kapsamında İçel Anadolu Lisesi geçen yıl Almanya’ya gitmişti. Şimdi onlar Mezitli’ye gelecekler. Onlara da ev sahipliği yapacağız. Böylece hem tatil, hem kültür alışverişi olacak. Onları bekliyoruz. Konuklarımızı kentimizde görmekten memnun olacağız" diye konuştu.

Yorumlar
  • adil

    başkanı ziyaret

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları