Mersin Haberleri Tümü

Mut'ta Polis Haftası Etkinlikleri

Türk Polis Teşkilatının 168. kuruluş yıl dönümü Mersin'in Mut ilçesinde törenle kutlandı.Atatürk anıtındaki kutlamaya, Kaymakam Mustafa Şahin, Belediye Başkanı Murat Orhan, Garnizon Komutanı Üsteğmen Evren Ekmekçi, Emniyet Müdürü...

Türk Polis Teşkilatının 168. kuruluş yıl dönümü Mersin'in Mut ilçesinde törenle kutlandı.

Atatürk anıtındaki kutlamaya, Kaymakam Mustafa Şahin, Belediye Başkanı Murat Orhan, Garnizon Komutanı Üsteğmen Evren Ekmekçi, Emniyet Müdürü Murat Güney, Milli Eğitim Müdürü Harun Gergin, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve polisler katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan etkinlikte konuşan Emniyet Müdürü Murat Güney, "Kurulduğu günden bugüne kadar öncelikle vatandaşın ırz, can ve mal güvenliğinin sağlanması, emniyet ve asayişini tesisi noktasında çok başarılı hizmetler veren polis teşkilatı, bu sayede yüce milletimizin güven, sevgi, saygı ve takdirini kazanmıştır" dedi.

Kaymakam Mustafa Şahin ise, "Polis teşkilatının mensubu olmak onurdur gururdur şereftir. Yaşayan kahraman ölen şehittir. 3 yıldır görev yaptığım Mut ilçesinde polis halkın huzuru adına ilçede çok önemli çalışmalar yapmış ve yapmaktadır. Denetimleri arttırarak faili meçhullerin azaldığı tempolu bir çalışmasıyla teşkilat 24 saat halkın hizmetindedir" ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından Polis Haftası dolayısıyla düzenlenen şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Törenin ardından kortej geçişinden sonra emniyet müdürlüğü bahçesinde kokteyl verildi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları